Във връзка с Наредба за определяне и администриране на местни такси и цени на услуги предоставяне от Столична община, публикуваме цените за наем на помещенията на ОКИ ДК "Средец":
(Ново - Решение № 454 по Протокол № 66 от 24.07.2014 г.) 
 Услуги, предоставяни от Общински културен институт Дом на културата "Средец"

1. За ползване на Концертна зала - 527, 71 кв.м - 168,00 лв./час;

2. За ползване на Фоайе галерия - 70 кв.м - 17,00 лв./час;

3. За ползване на Танцова зала "Средец" - 185.54 кв.м - 43,00 лв./час;

4. За ползване на Учебна зала № 115а - 32.63 кв. м - 5,00 лв./час;

5. За ползване на Танцова зала № 117 - 91.48 кв. м - 19,00 лв./час;

6. За ползване на Учебна зала № 201 - 89.14 кв.м -  14,00 лв./час;

7. За ползване на Учебна зала № 213 - 45.82 кв. м. -  7,00 лв./час;

8. За ползване на Танцова зала № 215 - 60.66 кв.м - 14,00 лв./час;

9. За ползване на Танцова зала № 216 - 176.37 кв.м - 38,00 лв./час;

10. За ползване на Учебна зала № 217 - 56.87 кв.м - 9,00 лв./час.

Всички посочени цени на услуги са без ДДС.



МЛАДЕЖКИ ФЕСТИВАЛ НА ИЗКУСТВАТА

"СОФИЯ ТВОРИ" - 2017 Г.

Р Е Г Л А М Е Н Т

"София твори"
е фестивал на любителското творчество и има за цел да представи огромното разнообразие на различните видове изкуства и да покаже творческите дарования на подрастващите и младeжите, организирани в различните културни центрове, читалища, младежки домове, училища, детски градини, сдружения и др. на територията на Столична община.
Той ще даде възможност на талантливите деца и младежи да изявят пълноценно своите заложби в различните видове и жанрове изкуства и тяхното насърчаване към творчество за популяризиране на националните и световни културни ценности.
Организатор - Общински културен институт ДК "Средец" под патронажа
на Столична община.
Фестивалът има конкурсен характер и ще се проведе на два етапа:
Първи етап - Детски фестивал на изкуствата . Провежда се от 9 до 13 май 2017 г. за деца до 14 годишна възраст вкл.
Втори етап - Младежки фестивал на изкуствата. Провежда се от 28 ноември до 02 декември 2017 г. за младежи над 15 годишна възраст
Място на провеждане
Концертна зала на ОКИ ДК "Средец", ул. "Кракра" 2А

График за представяне на участниците в Първия етап:

09.05 - Вторник- Театрално изкуство
10.05 - Сряда - Фолклорно и класическо и съвременно музикално изкуство
11.05 - Четвъртък - Съвременно танцово изкуство - класически и характерни танци
12.05 - Петък - Фолклорно танцово изкуство
13.05 - Събота - Гала концерт и награждаване

Графикът за втория етап ще бъде представен допълнително.

Възрастови групи за първи етап:

I група - деца до 7 години
II група - деца от 7 до 11 години
III група - деца от 11 до 14 години
Възрастови групи за втори етап:
I група - младежи от 15 до 18 години
II група - младежи над 18 години

Забележка: Възрастовата група се определя от преобладаващата част участници /по-малки към по-големи /

Начин на представяне
- групово /ансамблово/
- камерно /до 4 участника/
- солово
Разпределение по жанрове:

I. Български сценичен танцов фолклор
- групово - едно изпълнение до 10 мин.
- камерно - едно изпълнение до 5 мин.
Индивидуалните изпълнения са само в рамките на груповите и камерни представяния

II. Класически балет - изпълненията да бъдат в стилистиката на класическия танц.Изразните средства да бъдат съобразени с възрастовата характеристика.
- групово изпълнение - до 7 мин.
- камерно изпълнение - до 4 мин.
Забележка: Соловите изпълнения са в рамките на общата композиция

III. Характерни танци - изпълнения, носещи характера на битовите народни танци на различните националности и етноси
- групово изпълнение - до 7 мин.
- камерно изпълнение - до 4 мин.

IV. Съвременни танци - изпълненията от тази категория могат да бъдат в стиловете: джаз танц, съвременен танц / греъм, релийз, контакт импровизация и др./, нео-класика и др. фрий денс - издържани в стиловете на хип-хоп танца и могат да включват: Free dance, Locking & Pooping, Krumping, Clowndancing и др./
- групово изпълнение, композиция - до 7 мин.
- камерно изпълнение - до 4 мин.

V. Европейски и латиноамерикански танци
- групово изпълнение - 7 мин.
- камерно изпълнение - до 4 мин.
Критерии за оценяване: хореографска композиция, стил и характер, техническо майсторство, емоционалност, артистичност, динамика, оригиналност, сценична култура, съпровод, костюми.

VI. Класическо и съвременно музикално изкуство
1. Класическо пеене -1 едно изпълнение
- групово - до 5 мин.
- камерно - до 4 мин.
- солово - до 3 мин.
2. Съвременни групи и състави - едно изпълнение
- групово - до 5 мин.
- камерно - до 4 мин.
- солово - до 3 мин.
3. Инструментални групи - едно изпълнение
- вокално-инструментални групи - до 5 мин.
- инструментални групи - до 4 мин.
- солово - до 3 мин.
VII. Фолклорно музикално изкуство

1. Народни хорове и вокални групи - едно изпълнение
- групово изпълнение - до 5 мин.
- камерно изпълнение - до 4 мин.
- солово изпълнение - до 3 мин.
2. Инструментални изпълнители - едно изпълнение
- групово - до 5 мин.
- камерно - до 4 мин.
- солово - до 3 мин.

Критерии за оценяване: музикална композиция, интонация, тембър, сила и
красота на звука, изпълнителско майсторство, сценично поведение.

VIII. Театрално изкуство
Едно изпълнение до 20 минути без жанрово ограничение /драма, комедия, мюзикъл, пантомима, кукли и други/.
Заявки за участие /по образец/ се приемат до 20 април 2017 г. в ОКИ ДК "Средец", ул. "Кракра 2А ст. № 8, тел. 02/94410 92, email: dksredets@abv.bg

Допълнителни условия:

1. Във фестивала могат да участват само непрофесионални състави и изпълнители, функциониращи на територията на Столична община
2. Участието във фестивала е безплатно.
3. Решенията на специализираните комисии не подлежат на обжалване.
4. За неспазване на регламента или грубо нарушение, съответният състав се дисквалифицира.
5. Музикалният носител да бъде на CD с добро техническо качество и само с изпълнението за конкурса. При некачествен запис, изпълнението се анулира.
6. Организаторите не носят отговорност за личните вещи и реквизита на участниците.
7. Ръководителите на колективите носят отговорност за злополуки и контузии на изпълнителите по време на фестивала, както и за поведението на участниците и опазване имуществото на културния институт.
8. Програмата на фестивала се определя от организаторите по реда на подадените заявки.
9. В Гала концерта участват заелите първи места в съответните категории.
10. Класираните участници от 1 до 3 място в съответните категории получават дипломи, грамоти, плакети, медали и др. награди по време на Гала концерта.


ОКИ ДК "Средец" учредява "Специална награда" предоставяща възможност за представяне на самостоятелен спектакъл на неговата сцена.

Организаторите осигуряват художествено осветление, озвучаване, включващо 5 микрофона на стойка с кабел и роял.


За справки и информация - Симеон Симеонов - координатор на фестивала - тел. 0884010596,0889215605 ; e-mail:simeonov.sim@abv.bg;




ЗАЯВКА
за
участие в Младежки фестивал на изкуствата "София твори" 2017 г.


Организация:.............

Име на състава:....

Име на ръководителя:...

Адрес, тел. факс, ел. поща за контакт.....

Програма

категория......

възрастова група.....

вид изкуство....

изпълнение (групово, камерно, солово)....

репертоар
1.......

Съпровод

СD




Дата..... Подпис:....



МЕСЕЦ МАРТ


27.02-05.03 - Детско студио „Палитра“ към ОКИ ДК „Средец“ - Пролетна изложба
ОКИ „Надежда“

4,5.03 - Участие на Балетна школа „Маша Илиева“ към ОКИ ДК „Средец“ в балета „Снежната кралица“
Национална опера и балет Начало: 16.00 ч.

07.03 – Участие на Школата по китара в благотворителен концерт за набиране на средства за читалището в Хитрино.
НЧ „Средец“ Начало: 19.00 ч.

07.03 - Кинолектория – Смъртоносно заклинание- Клуб по фантастика, евристика, прогностика „Иван Ефремов“ към ОКИ ДК „Средец“
зала 213 Начало: 20.00 ч.

08.03 - „Танцуваме за мама“ - Танцов спектакъл на Студио за модерен балет „Киви“ към ОКИ ДК „Средец“
зала 117 Начало: 18.30 ч.

12.03 – Театрална студия „Игра“ към ОКИ ДК „Средец“ представя спектакъла „За мишките и хората“
Концертна зала Начало: 19.00 ч.

14.03 - Някои новости в науката и други области през 2016 г. – Тодор Ялъмов – Клуб по фантастика, евристика, прогностика „Иван Ефремов“ към ОКИ ДК „Средец“
зала 213 Начало: 20.00 ч.

15.03 – Музикално-поетичен спектакъл „В памет на героите“ посветен на 100 годишнината от Първата световна война с участието на: Мъжки вокален ансамбъл „VOX Orphikus” с ръководител Николай Захариев и Театрална студия „Игра“ към ОКИ ДК „Средец“ с художествен ръководител Петър Върбанов
Фоайе пред Концертна зала Начало:18.00 ч.

17.03 – Участие на ученици от Школата по китара към ОКИ ДК „Средец“ в VI Национален фестивал-конкурс за поп рок и джаз музика – акустични китари
НЧ „Димитър Динев 1937“ Начало: 9.30 ч.

18.03 – Участие на Школата по китара към ОКИ ДК „Средец“ в VI Национален фестивал-конкурс за поп рок и джаз музика – електрически китари
Синдикален дом на транспортните работници Начало: 9.30

17-19.03 – Участие на Софийски камерен хор „Васил Арнаудов“ в Международен фестивал на православната музика в гр. Керкира, остров Корфу

18.03 – Участие на Клуб по спортни танци „Средец“ в Открит турнир – гр. Монтана

20,21.03 – "Пролетна плетеница" - музикално-танцови спектакли с участието на съставите на Дома и гостуващи състави
Концертна зала Начало: 18.30 ч.

20.03 – Съвместен концерт-спектакъл на ОКИ ДК „Средец“ и ОКИ „Надежда“ по случай Благовещение с участието на Софийски камерен хор „В. Арнаудов“ към ОКИ ДК „Средец“, Клуб по спортни танци към ОКИ ДК „Средец“ , оркестър „Симфониета“, Дора Делийска - пиано
ОКИ „Надежда“ Начало: 18.30 ч.

21.03 - Пролетен концерт на колективите на Дома с участието на Клуб по спортни танци „Средец“ , Балетна школа „Маша Илиева, Вокална студия „Дъга“ , Атракционен клуб „Найа“, Фест студио „Жар“, Танцов ансамбъл „Средец“, Танцов ансамбъл „Здравец“, Театрална студия „Игра“, Студио за модерен балет „Киви“, Школа по китара.
Концертна зала Начало: 18.30 ч.


21.03 „Профили на бъдещето“ на Артър Кларк – Юрий Илков - Клуб по фантастика, евристика, прогностика „Иван Ефремов“ към ОКИ ДК „Средец“
зала 213 Начало: 20.00 ч.







                                                  
                                           СПИСЪК
                                         на клубовете и съставите в 
                                                 ОКИ ДК "Средец"

 
                                          
1. ТА „Средец
Николай Илиев - 0885602063
                                      
ansambul.sredets@mail.bg

2. Клуб по спортни танци „Средец“
- Симеон Симеонов - 0889215605                                            
simeonov.sim@abv.bg

3. Хор „В. Арнаудов“
- Теодора Павлович - 0898532014                                        
 teodora@techno-link.com                                      

4. Студио за модерен балет „Киви“
-  Радослав Радев - 0888466085                                              
rado_rad@hotmail                                                                                                                                                                                    
radorad@abv.bg


5.Вокална студия „Дъга“
- Снежана Полихронова - 0888323727                                      
 karnolsky@abv.bg

6. Детско студио „Палитра“
- Ралица Златанова - 0898701433                                                
 mz_rali@abv.bg                                                                              

7. Театрална студия „Игра"
-  Петър Върбанов - 0887549093                                            
troiza@techno-link.com                                              

8. Клуб по карате,пантомима "Найа"
-  Димитър Лефтеров - 0888570554                                                     
atracttion_klub_naja@yahoo                                                     

9. Школа по китара
-Павел Павлов - 02/8897013, 0884343249


10. Клуб „Прогностика, евристика, фантастика „Иван Ефремов“                                                
-Дилян Благов - 0896478408    
-Юри Илков - 0896722398                                                      
dblagov@gbg.bg



11. Фест студио „Жар“
-Пламен  Георгиев - 0887401361                                            
feststudio@gmail.com                                  
12.Танцов ансамбъл "Здравец“
- Георги Стоянов - 0899896710, 0884010342                                
zdravetsbg@yahoo.com

13. Школа по класически балет „Маша Илиева“
- Мария Илиева - 0898443194                                                    
mariailieva@hotmail.com